EasyBrick Desert
- Description
- Additional information
Description
Discover the rustic charm of arid landscapes. With its warm blend reminiscent of desert sands, this brick brings a touch of natural beauty to your designs.
Additional information
| Weight | 23.3 kg |
|---|---|
| Coverage per box | 0.64 m2 |
| Weight per box | 23.3 |
| Dimensions | 22.4 x 7.4 cm |
| Thickness | 1 – 2.2 cm |
| Pieces per box | 42 |
| Reaction to fire | A1 |
| M Classification | Incombustible |
| Color | Multicolor |
| Installation |


























