Amstel Sangria
- Description
- Additional information
Description
Like sipping on tradition with a modern twist, Amstel Sangria is the perfect ingredient for crafting spaces that blend old-world charm with contemporary aesthetics, adding depth and warmth to any design.
Additional information
| Weight | 23.3 kg |
|---|---|
| Coverage per box | 1 m2 |
| Weight per box | 23.3 |
| Dimensions | 21.2 x 6.0 cm |
| Thickness | 1.5 cm |
| Pieces per box | 63 |
| Reaction to fire | A1 |
| M Classification | Incombustible |
| Color | Red |
| Installation |



























