Antalya Cream
- Description
- Additional information
Description
Experience the warm Mediterranean sunshine. This creamy decorative stone is inspired by the vibrant hues of Antalya, and is accentuated with soft yellow tones for a natural finish.
Additional information
| Weight | 16.15 kg |
|---|---|
| Coverage per box | 0.54 m2 |
| Weight per box | 16.15 kg |
| Dimensions | 56 x 15 cm |
| Thickness | 1 – 4 cm |
| Pieces per box | 7 |
| M Classification | Incombustible |
| Reaction to fire | A1 |
| Color | Beige |
| Installation |

























