Amstel Garnet
- Description
- Additional information
Description
A masterful blend of timeless charm and contemporary flair, Amstel Garnet’s dark grey base, punctuated by subtle, dark brownish-red undertones, creates a rich tapestry of colors that seamlessly fits both modern and rustic design aesthetics.
Additional information
| Weight | 23.3 kg |
|---|---|
| Coverage per box | 1 m2 |
| Weight per box | 23.3 |
| Dimensions | 21.2 x 6.0 cm |
| Thickness | 1.5 cm |
| Pieces per box | 63 |
| Reaction to fire | A1 |
| M Classification | Incombustible |
| Color | Black |
| Installation |



























